• امروز پنج شنبه هفنم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

113 زندانی در اصفهان در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم شرکت می‌کنند

113 زندانی در اصفهان در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم شرکت می‌کنند

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از مشارکت 113 نفر از زندانیان در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم خبر داد.

 شنبه 26 تیر 1400   13  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حمید بخشی با اشاره به آغاز مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان اصفهان اظهار داشت: این مسابقات در هشت شهرستان به صورت منطقه‌ای در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه این مسابقات از 20 تیرماه آغاز شده و تاکنون در سه منطقه برگزار شده است، ابراز داشت: باید توجه داشت که هر منطقه شامل چند شهرستان می‌شود و هشت شهرستان میزبان و مابقی شهرستانها به عنوان معین آن شهرستان در برگزاری این مسابقات همکاری دارند.
رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اضافه کرد: نواحی یک و دو اصفهان منطقه یک، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود منطقه دو، نجف آباد و تیران و کرون منطقه سه، خمینی شهر، شاهین شهر، برخوار و فلاورجان منطقه چهار، اردستان، خور و بیابانک و نایین منطقه پنج، شهرضا، سمیرم، مبارکه و لنجان منطقه شش، فریدن، گلپایگان و خوانسار منطقه هفت و جلگه، بن رود و کوهپایه نیز به عنوان منطقه هشت معرفی شده‌اند.
وی با بیان اینکه به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مسابقات با بستر سازی صورت گرفته به صورت مجازی برگزار میشود، ادامه داد: به همین دلیل هر شهرستان در بازه زمانی معین مسابقات را برگزار می‌کند.
بخشی در ادامه با بیان اینکه در مجموع سه هزار و 226 نفر در 10 رشته شرکت کرده‌اند، ابراز داشت: این آمار در مقایسه با سال گذشته که مجموع شرکت کنندگان حدود یک هزار و 400 نفر بوده افزایش سه برابری را نشان می‌دهد.
وی افزود: بر این اساس یک هزار و 19 نفر در بخش  تفسیر قرآن،225 نفر در بخش دعاخوانی، 438 نفرحفظ پنج جزء،414 نفر حفظ 10 جزء، 274 نفر حفظ 20 جزء، 222 نفر حفظ کل، 498 نفر قرائت ترتیل، 174 نفر قرائت تحقیق، 162 نفر در بخش اذان و پنج گروه نیز از شهرستان‌های خمینی‌شهر و اصفهان در بخش تواشیح شرکت کرده‌اند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به مشارکت زندانیان در چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم اشاره کرد و افزود: در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین مسابقات قرآن کریم در شهرستان اصفهان 113 نفر از زندانیان شرکت کرده‌اند.
بخشی با بیان اینکه همه 113 زندانی مشارکت کننده در این مسابقات آقایان هستند، ابراز داشت: این افراد در رشته‌های حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و اذان در مسابقات شرکت کرده‌اند.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار