• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

7 میلیارد و 302 میلیارد تومان اجرای نیات واقفان در اصفهان محقق شد

7 میلیارد و 302 میلیارد تومان اجرای نیات واقفان در اصفهان محقق شد

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت میلیارد و 302 میلیارد تومان اجرای نیات واقفان در استان اصفهان محقق شده است.

 یک شنبه 28 شهریور 1400   14  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام ولی الله روان با اشاره به گزارش اجرای نیات موقوفات استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون در زمینه اجرای نیات مذهبی در استان اصفهان یک میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است.
وی اضافه کرد: نیات مذهبی شامل توسعه و ترویج قرآن، کتب دینی و مذهبی، روضه خوانی، تعزیه خوانی، اعیاد و مراسم‌های مذهبی، اطعام نیازمندان و ادای فرائض دینی و مذهبی بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه در زمینه اجرای نیات اجتماعی نیز در این بازه زمانی 252 میلیون تومان هزینه شده است، ادامه داد: زیرمجموعه این بخش واحدهای خدماتی و عمومی، واحدهای مذهبی، مراکز درمانی و آسایشگاهی، حقوق، سرمایه گذاری و مصارف وقف‌های خاص است.
وی با بیان اینکه در زمینه نیات مدارس علوم دینی نیز یک میلیارد و 450 میلیون تومان هزینه شده است، اضافه کرد: این بخش نیز شامل طلاب و مدرسین علوم دینی و عمران مدارس علمیه بوده است.
حجت الاسلام روان در خصوص نیات مربوط به مساجد نیز ادامه داد: در این زمینه بیشترین میزان اجرای نیات را داشته‌ایم که سه میلیارد و 277 میلیون تومان در این زمینه هزینه شده که فعالیت‌های عمرانی، خدام و ائمه جماعت مساجد و هزینههای جاری مساجد را شامل می‌شود.
وی با اشاره به نیات مربوط به امامزادگان استان اصفهان نیز گفت: در این زمینه 300 میلیون تومان هزینه شده است که شامل فعالیت‌های عمرانی، حقوق خدام و هزینههای جاری بقاع متبرکه می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خصوص اجرای نیات خیریه‌ای در استان اصفهان نیز اضافه کرد: نیات خیریه 623 میلیون تومان هزینه شده که شامل کمک به زوار، کمک به دانش آموزان، کمک به ایتام، جهیزیه و ازدواج، دارو و درمان، کمک آموزش و پژوهش و علمی بوده است.
وی تصریح کرد: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون هفت میلیارد و 302 میلیارد تومان اجرای نیات واقفان در استان اصفهان محقق شده است.
 
انتهای خبر//

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار