• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

مراسم اربعین در فضای باز امامزادگان اصفهان برگزار می‌شود

مراسم اربعین در فضای باز امامزادگان اصفهان برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مراسم اربعین امامزادگان در فضای باز امامزادگان استان اصفهان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 چهارشنبه 31 شهریور 1400   7  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمدحسین بلک با اشاره به فرار رسیدن ایام اربعین حسینی (ع) و تسلیت این ایام اظهار داشت: از خداوند منان توفیق خدمت بیشتر به برنامه های با شکوه این ایام را خواستاریم و امید است مورد قبول حق تعالی واقع گردد. 
وی با بیان اینکه اربعین نقطه اتصال نهصت امام حسین (ع) به پهنه عالم و مقطع گذر از محدودیت تاریخ و جغرافیا است، تصریح کرد: رمز جاودانه قیام حسین (ع) در اربعین نهفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان  گفت: اربعین واقعه‌ای فراتر از حضور و صرف زیارت شهدا است، آن روز زینب کبری (س) و امام زین العابدین(ع) و باقیماندگان از قافله شهدا کربلا آمدند تا ماندگاری نهضت را به عالمیان اعلام نمایند تا بالندگی و کمال این حرکت الهی را به ثبات رسانند. 
وی تصریح کرد: از این رو زیارت اربعین نشانه بارز از ایمان مردان راستین  شمرده شده، حماسه حرکت غیر قابل توصیف میلیونها عاشقی که با پای دل و از عمق جان به زیارت مولای خویش گام بر می‌داشته و می‌دارند گواه آن کمال یافتگی است و نشان از جریان دائمی حرارت و عشق حسینی است؛ حال که به دلیل محدودیت‌های ناخواسته مسیر پیمودن راه با پای پیاده میسر نیست، بی شک حماسه اربعین در جایگاه الهی خود همچنان پر جاذبه شیفتگانش را به بزم حسین (ع) و یارانش فرا می‌خواند . 
حجت الاسلام بلک با بیان اینکه در استان ولایتمدار اصفهان که بی اغراق حسینیه‌ای به پهناوری این سرزمین است زنگ قافله‌ها و نوای عاشقانه شیفتگاه حسین (ع) حکایت از بزرگداشت این روز عظیم دارد، ابراز داشت: از این رو محیط نورانی تمامی امامزادگان و بقاع  متبرکه استان اصفهان آماده پذیرایی از خیل زائران اربعین حسینی در فضاهای باز این اماکن است و فرزندان و نوادگان اهل بیت (ع) آغوش خود را برای پذیرائی از زائران امام حسین (ع) به مهربانی گشوده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه وضیعت ویژه بیماری کرونا و لزوم رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی را نباید از نظر دور داشت، گفت: بر این اساس علاوه بر تشکر از حضور مومنانه و همراه با رعایت اصول بهداشتی که در طول ماه محرم و صفر زبان زده بوده و هست تقاضا داریم تا هموطنان و عزاداران حسینی (ع) با مراعات کامل این اصول بهداشتی در مراسمات حضور یابند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مطمئناً  هیئت امناء ومتصدیان برنامه‌ها در امامزادگان نیز تمهیدات لازم را در این خصوص خواهند اندیشید تا این برنامه با شکوه از هر گونه آسیب احتمالی از بروز و یا انتشار بیماری کرونا مصون بماند.
وی ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تشکر از همه مسولان و دست اندرکاران اجرایی انتظامی امینتی  انتظار دارد کماکان با برگزار کنندگان مراسمات همکاری لازم را داشته باشند.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار