• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

سرمایه‌گذاری در موقوفات پویایی اقتصادی را به همراه دارد

سرمایه‌گذاری در موقوفات پویایی اقتصادی را به همراه دارد

سرمایه‌گذار کاروانسرای شاه عباسی ورزنه گفت: سرمایه‌گذاری در موقوفات می تواند منجر به نشاط و پویایی اقتصادی در جامعه شود.

 شنبه 17 مهر 1400   5  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، صادق جمالی با بیان اینکه وقف از باسابقه‏‌ترین میراث‌های ارزشمند فرهنگ و تمدن اسلامی است که از صدر اسلام تاکنون در همه جوامع اسلامی مورد توجه بوده است، اظهار داشت: اثرات این میراث دینی را در حال حاضر در بخش‌های مختلف جامعه شاهد هستیم.
او که خود تا قبل از آغاز فعالیت در کاروانسرای شاه عباسی ورزنه از وارد کنندگان ابزارآلات صنعتی بوده است، ادامه داد: موقوفات قابل توجهی در استان اصفهان با کاربری‌های مختلف وجود دارد که چنانچه سرمایه‌گذاری کافی در آن انجام شود می‌تواند محرکه خوب اقتصادی در جامعه و شرایط فعلی باشد.
این سرمایه‌گذار بخش خصوصی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان اصفهان و به ویژه مناطق شرقی استان با خشکسالی شدید رو به رو هستیم و باید با استفاده از ظرفیت دیگر صنایع توسعه را در جامعه داشته باشیم‌، اضافه کرد: در این زمینه در شرق اصفهان کاوانسراهایی وجود دارد که بازسازی و بهره برداری آنها به توسعه صنعت توریسم کمک قابل توجهی خواهد داشت.
او با بیان اینکه گویا موقوفه بودن کاروانسرا‌ها به پیشبرد کار و تامین منابع مالی کمک قابل توجهی دارد، اضافه کرد: تنها مشکلی که در زمینه ورود سرمایه‌گذاران به موقوفات وجود دارد زمان بر بودن عقد قرارداد است که از مسئولان سازمان اوقاف درخواست داریم این امر با تسهیل کنند.
جمالی با بیان اینکه زمان بهره برداری کاروانسرای شاه عباسی ورزنه را عید نوروز 1401 در نظر گرفته‌ایم ابراز داشت: با بهره برداری از این پروژه نشاط اقتصادی خوبی را در منظقه شاهد خواهیم بود.
وی افزود: رابطه ایجاد شده بین اوقاف و سرمایه‌گذاران نیز مناسب و به گونه ای برد – برد است اما اگر بروکراسی اداری برای عقد قرارداد برطرف شود سرمایه‌گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در موقوفات استان اعلام آمادگی خواهند کرد.
گفتنی است کاروانسرای شاه عباسی ورزنه پس از تعمیر، مرمت و به مدت 19 سال در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد که 36 ماه نیز زمان بازسازی در نظر گرفته شده است.
حدود 90 درصد عملیات تعمیر، بازسازی و مرمت کاروانسرا انجام شده است، عملیات ساخت زیر ساخت‌ها، و تامین تاسیسات آب، بر ، گاز و فاضلاب کاروانسرا در حال اجرا است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
اعتبار در نظر گرفته شده برای بهره‌برداری از این پروژه 3.5 میلیارد تومان است که تاکنون 1.7 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار