• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

بهترین راه ماندگاری کار خیر وقف است/ لزوم تقویت ارزش‌های دینی برای ثبت وقف جدید

بهترین راه ماندگاری کار خیر وقف است/ لزوم تقویت ارزش‌های دینی برای ثبت وقف جدید

یک واقف کاشانی گفت: بهترین راه ماندگاری کار خیر در جامعه وقف است و باید با تقویت ارزش‌های دینی در جامعه این فرهنگ را ترویج داد.

 شنبه 17 مهر 1400   2  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، علی فرهنگ، واقف کاشانی که در سال جاری یک بابا منزل مسکونی خود به ارزش 40 میلیارد ریال را وقف کرده است، در خصوص چرایی وقف دارایی خود اظهار داشت: مطالعات زیادی را در زمینه اهدای منزل مسکونی‌ام برای کمک به نیازمندان داشتم و در این ارتباط از ظرفیت رسانهها نیز استفاده کردم.
وی افزود: پس از بررسی و مطالعات فراوان و همچنین آنچه که رسانه‌ها به آن پرداخته بودند وقف را بهترین روش برای کمک به نیازمندان یافتم چرا که وقف امر خیری دائمی است.
این واقف کاشانی با بیان اینکه افراد با وقف مال خود می‌توانند اعتماد لازم را برای تحقق اهدافشان داشته باشند، تصریح کرد: مالی که وقف میشود دخل و تصرفی در آن صورت نمی‌گیرد و حتی با تغییر مدیریتها نیز نیت موقوفات اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه با مطالعه در زمینه نیازهای جامعه پنح نیاز از جمله کمک به ایتام و ازدواج جوانان را برای ثبت موقوفه مورد نظر قرار دادم، ابراز داشت: از دیگر واقفان نیز تقاضا دارم وقف را مطابق با نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه به ثبت برسانند تا گرهی از مشکلات مردم باز شود.
فرهنگ با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ وقف و توسعه این امر در جامعه تقویت ارزش‌های دینی امری ضروری است، ادامه داد: افرادی که توان مالی زیادی ندارند میتوانند با خرید اوراق وقفی در این خیر ماندگار مشارکت کنند و افراد متمول نیز می‌توانند با استفاده از دارایی خود نامی نیک برای همه عمر از خود به جای بگذارند.
 
انتهای خبر// 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار