• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

پروژه‌های عمرانی امامزاده زید بن علی النقی علیه السلام باریکرسف اردهال  کاشان کلنگ زنی و افتتاح شد

پروژه‌های عمرانی امامزاده زید بن علی النقی علیه السلام باریکرسف اردهال کاشان کلنگ زنی و افتتاح شد

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان کاشان از آغاز عملیات عمرانی حرم مطهر امامزاده زید بن علی النقی (ع) و افتتاح شبستان و حسینیه امام حسین (ع) این بقعه خبر داد.

 شنبه 17 مهر 1400   5  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، محمود مسلم زاده ضمن تسلیت ایام سوگواری پایانی ماه صفر با اشاره به برنامه‌های دهه وقف در شهرستان کاشان اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن دهه وقف و همچنین ایام سوگواری پیامبر مکرم اسلام (ص) و حضرت امام حسن (ع) و شهادت حضرت امام رضا(ع) آئین کلنگ زنی احداث حرم مطهر امامزاده زید بن علی النقی (ع) باریکرسف مشهد اردهال آغاز شد.
وی با اشاره به حضور آیت‌الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، و امام جمعه محترم مشهداردهال حاج آقا سلیمانی. ریاست شورای شهر کاشان جناب اقای هاشمی طاهری و بانی این پروژه و سایر مسئولان در آئین کلنگ زنی و افتتاح پروژه های حرم مطهر امامزاده زید بن علی النقی (ع) ابراز داشت: ‌ برای این پروژه 12 میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد که در فضای 540 متر مربع به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان کاشان با اشاره به عشق و ارادت قلبی مردم کاشان به خاندان اهل بیت (ع) ادامه داد: از این رو با مطالبه و پیگیری هیئت امناء امامزاده زید بن علی النقی (ع) پروژه ای برابر طرح جامع مصوب سازمان اوقاف تعریف و با همکاری و مساعدت مالی خیر بقعه ساز آقای حاج نصرت الله قاسم زاده آیین کلنگ زنی حرم مطهر برگزار شد.
وی تصریح کرد: برای محوطه و ورودی صحن نیز عملیات عمرانی در مراحل بعدی صورت خواهد گرفت.
محمود زاده افزود: گفتنی است این خیر بقعه ساز آقای حاج نصرت الله قاسم زاده در سال ۹۲ در امامزاده نورالهدی مشهداردهال اقدام به ساخت یک باب مسجد و حسینیه فاطمه الزهرا به مساحت ۵۵۰متر مربع و ۱۵بآب زایرسرا به مساحت ۲۰۰متر مربع برای آن امامزاده نموده و همچنین یک باب منزل مسکونی دوطبقه را در روستای باریکرسف مشهداردهال به مساحت ۱۱۰متر مربع به ارزش ۵۰۰میلیون تومان در سال ۹۸ وقف ایام شهادت و ولادت امام حسن مجتبی (ع) نموده و علاوه بر آن ده‌ها کمک مالی به مساجد و حسینیه ها داشته است.
محمود زاده همچنین با بیان اینکه پس از آیین کلنگ زنی پروژه، شبستان و حسینیه امام حسین (ع) شاهزاده زید نیز افتتاح و به بهره‌برداری رسید، ابراز داشت: برای این پروژه که آغاز عملیات آن در سال 94 شروع گردید 5میلیارد ریال هزینه شده که در سال جاری به بهره برداری رسید.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار