• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

امسال پخت آش نذری 40 دیگ با 82 دیگ اجرا شد

امسال پخت آش نذری 40 دیگ با 82 دیگ اجرا شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نائین گفت: به مناسبت شهادت امام رضا (ع) آش نذری موسوم به آش ۴۰ دیگ در شهر نائین پخته و توزیع شد.

 یک شنبه 18 مهر 1400   3  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، علیرضا پیرمرد ضمن تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر و به ویژه رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: آئین‌هایی به این مناسبت در شهرستان نائین برگزار میشده که همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به مهم ترین این مراسم‌ها ابراز داشت: پخت 40 دیگ آش نذری آئینی است که از 35 سال گذشته تاکنون در نائین آغاز شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نائین با بیان اینکه هزینه‌های پخت این میزان آش نذری توسط مردم تامین می‌شود، ادامه داد: این مراسم در جوار امامزاده حیدر (ع) نایین برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه پخت آش نذری از 6 دیگ آغاز شده و امروز به 40 دیگ رسیده است، افزود: امسال این تعداد دیگ آش به 82 عدد رسید.
پیرمرد تصریح کرد: برای پخت این آش نذری افزون بر یک هزار کیلوگرم گوشت، یک هزار و 200 کیلوگرم گندم، یک هزار و 400 کیلوگرم حبوبات، ۳۰۰ کیلوگرم برنج نیم دانه، ۲۴ هزار لیتر آب و دو تریلر چوب استفاده شد .
وی گفت: در پخت آش ۴۰ دیگ، بیش از دو هزار نفر از مردم استان‌های مختلف کشور همچون اصفهان، تهران، یزد، چهارمحال و بختیاری، قم، خراسان جنوبی و دیگر شهر‌های کشور مشارکت کردند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نائین تصریح کرد: توزیع این آش‌های نذری علاوه بر اینکه بین فقرا و نیازمندان انجام میگردد ، بین مردم شهر‌ها و روستا‌های نایین نیز توزیع می‌شود همچنین برای مراکز خیریه مانند مرکز نگهداری سالمندان، مرکز ایتام نایین، کمیته امداد و زندان نایین نیز ارسال می‌شود.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار