• امروز سه شنبه شانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

40 میلیارد تومان فعالیت عمرانی در امامزادگان اصفهان انجام شده است مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: 40 میلیارد تومان فعالیت عمرانی در یک سال گذشته در امامزادگان اصفهان انجام شده است.

 دوشنبه 3 آبان 1400   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام محمدحسین بلک در نشست خبری با خبرنگاران که در مرکز افق امامزاده شاه میرحمزه اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه در سال گذشته 95 درصد از درآمدهای امامزادگان برای کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی کاهش داشته است، اظهار داشت: از سوی دیگر برای انجام امور عمرانی خیران همکاری خوبی را داشتند.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه استان اصفهان تعطیل نشده است، تصریح کرد: سال گذشته حدود 40 میلیارد تومان برای این بخش هزینه شده که 35 میلیارد تومان آن را خیران با تامین مصالح تامین کردهاند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: ورودی ضریح‌های مطهر کاهش داشته اما کمکها به روش‌های مختلف انجام شده است.
وی در خصوص برخی مناطق دارای وقف‌نامه با قدمتهای زیادی در اصفهان ابراز داشت: این موقوفات دارای متولی است و در حال حاضر توسط متولی اداره می‌شود اما مناطقی که دارای وقفنامه بوده‌اند با توسعه شهرسازیها اقداماتی صورت گرفته که در آنجا افرادی ساکن شده‌اند که این پروندهها در مراجع قضایی و حقوقی مطرح شده است و در حال برنامه‌ریزی برای تعیین تکلیف اسناد مالکیتی هستیم که باید دیگر نهادها از جمله اداره ثبت، متولی و دستگاه قضایی همکاری لازم را داشته باشد.
حجت الاسلام بلک افزود: اخیرا در شورای حفاظت حقوق بیت المال برخی از مسایل مطرح شده است تا در این زمینه نیز شهروندان به مشکلی برخورد نکنند.
وی در خصوص وضعیت مدرسه چهارباغ گفت: نیازهای ترمیمی زیادی در این مدرسه داریم، حال وقف در این گونه فضاها حال خوبی نیست، ما اعلام آمادگی می‌کنیم که این امر برطرف شود و هر گونه همکاری را خواهیم داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: در بناهای تاریخی اصفهان شاهد آسیب‌هایی هستیم که رفته رفته در حال تبدیل شدن به بحران است و ضروری است سازمان برنامه و بودجه در این زمینه همکاری خوبی را داشته باشد.
وی اضافه کرد: ترمیم‌های بناهای تاریخی نیاز به اقدامات عمرانی ویژه دارد و در این زمینه میراث باید اقداماتی را داشته باشد.
حجت الاسلام بلک در خصوص همکاری اوقاف با هتل عباسی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هیچ گونه انتفاع و درآمدی از این مرکز دریافت نکرده‌ایم.
وی اظهار داشت: از حدود 700 مرکز آموزشی نگاه ما کمال تعامل و همکاری با آموزش و پرورش بوده است، همه مسایل تفکیک شده است، بهره برداری ‌های آموزشی را دنبال میکنیم و مسایل حقوقی را در جلسات پرتعامل برطرف می‌کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص حضور برخی از صاحبان صنایع در امامزادگان استان ابراز داشت: تعبیر لاکچری برای امامزادگان درست نیست، زیرساخت‌های زیادی را برای توسعه فعالیتهای فرهنگی ایجاد کرده‌ایم، در امامزادگان مالکیت نداریم و احکام هیئت امنا نیز هر سال تمدید میشود، در همه امامزادگان آمادگی داریم که خیران ورود کنند.
وی تصریح کرد: استان اصفهان برجسته‌ترین استان در زمینه فعالیتهای عمرانی امامزادگان است.
حجت الاسلام بلک همچنین با بیان اینکه اداره اوقاف آماده است نقدهای رسانه‌ای را در خصوص موقوفات پیگیری و دنبال کند، اضافه کرد: باید بررسی شود توسعه زیرساختهای امامزادگان امروز چالش است یا حقوق موقوفاتی که در دست نابودی است و پرداخت نمی‌شود.
وی تصریح کرد: رسانه‌ها باید حلقه نقد و بررسی را در راستای احیای موقوفات تکمیل کنند چرا که نباید یکی از مراکز تاریخی و موقوفه ما امروز محل نگهداری کارتنخواب‌ها شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خصوص آخرین وضعیت مصلی اصفهان ابراز داشت: این طرح ویژه و جامع است که صرفا بر روی زمین‌های موقوفه بنا شده است و اوقاف مداخلهای در زمینه اجرای این پروژه نداریم و مدیریت این مجموعه باید پاسخگو باشند.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار