• امروز سه شنبه شانزدهم آذر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز  خدمت سازمان اوقاف

صفحه آگهی مناقصه و مزایده های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

سامانه شکايات

نشریه های الکترونیکی چهل و دومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان

معرفی صفحه اینستاگرام

تبلیغ شبکه اجتماعی بله

تبلیغ شبکه اجتماعی سروش

۲۴ سند جدید برای موقوفات نائین دریافت شد

۲۴ سند جدید برای موقوفات نائین دریافت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نائین از دریافت ۲۴ سند جدید برای موقوفات این شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد.

 سه شنبه 25 آبان 1400   15  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، علیرضا پیرمرد نائینی با اشاره به دریافت ۲۴ سند جدید برای موقوفات شهرستان نائین اظهار داشت: از این تعداد سند سه مورد متعلق به مساجد شهرستان بوده است.
وی با بیان اینکه دو مورد سند نیز مربوط به آب انبار بوده است، افزود: سه مورد از این موقوفات نیز کاربری مسکونی داشته است که یک مورد زمین منزل مسکونی و مورد نیز خانه قدیمی بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نائین با بیان اینکه ۱۶ مورد سند دیگر نیز مربوط به اراضی کشاورزی بوده است، اضافه کرد: برخی از این اراضی در حال حاضر کشت دارد وبرخی نیز بایر شده است.
وی همچنین با بیان اینکه نیت ۸۰ درصد از موقوفات شهرستان نائین مربوط به روضه خوانی ائمه اطهار (ع) و به ویژه امام حسین (ع) است، ابراز داشت: به روز رسانی نیات موقوفات مطابق با نیاز روز نیز طی چند سال اخیر مورد توجه بوده است.
پیرمردنائینی با بیان اینکه مساحت موقوفات مسکونی شهرستان نائین که در سال جاری سند تک برگی دریافت کرده‌اند دارای یک هزار متر مساحت است، تصریح کرد: ارزش ریالی این موقوفات ۱۱ میلیارد و ۸۸۳ میلیون ریال برآورد شده است.
وی افزود: مساحت اراضی کشاورزی موقوفه‌ای که در سال جاری سند دار شده است نیز ۱۷ هزار و ۴۶۹ متر مربع است که ارزش ریالی این موقوفات نیز چهار میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال برآورد شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نائین با بیان اینکه ۳ جلد سند تک برگی جدید نیز کاربری مذهبی داشته است، ابراز داشت: مساحت این مراکز نیز ۹۱۸ مترمربع است.
وی گفت: ۲ جلد سند تک برگی جدید نیز با کاربری خدماتی به مساحت ۴۶۳ مترمربع در نائین دریافت شده است.
 
انتهای خبر // 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار